Działaj z imPETem

01-10-2020 22:20

Kilka dni temu nasza szkoła przystąpiła oficjalnie do III Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Działaj z imPETem”.

Kampania ta ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.

Nasi uczniowie na pierwszych zajęciach dowiedzieli się co oznacza trudne słowo RECYKLING, poznali ImPETa i śmieciarkę Miecię, którzy będą nam towarzyszyć przez cały czas uczestnictwa w programie.

Oglądali także animacje, z których dowiedzieli się jak segregować odpady, jaką jest drogę przebywa butelka PET do momentu, kiedy można jej dać „drugie życie” czyli wytworzyć coś innego.

Na zajęciach komputerowych uczniowie mogli pójść na wirtualny spacer do wnętrza śmieciarki Mieci.

Udział w programie gwarantuje nam nie tylko zdobywanie odpowiedniej wiedzy, ale także udział w quizach, grach i różnorodnych konkursach.

Koordynatorem kampanii w naszej szkole jest pani Ola Wojdylak a pomaga dzielnie jej klasa 1,2,3af, której jest wychowawcą. Do udziału włączyły się także pozostałe klasy młodsze i starsze co bardzo nas cieszy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu to możesz zrobić to tu https://dzialajzimpetem.pl/

Gorąco zachęcamy!!! :)