Bezpieczni w mieście. Bezpieczni w szkole. Bezpieczni w domu

„Bezpieczni w mieście. Bezpieczni w szkole. Bezpieczni w domu”

Prowadzący: Joanna Skowron

Lekcje techniki.

Innowacja w ramach zajęć techniki w klasie VII ma na celu wdrażanie i utrwalanie zasad bezpieczeństwa w zakresie funkcjonowania w środowisku, w którym uczeń żyje na co dzień i rozwija się. Służy podniesieniu jakości funkcjonowania uczniów i pracy nauczyciela poprzez realizację w innowacyjny sposób (naukę poprzez obserwację, przeżywanie, doświadczanie i działanie) treści programowych.

Podstawą realizacji innowacji będzie program nauczania: „ Bezpieczni w mieście. Bezpieczni w szkole. Bezpieczni w domu,” stworzony na potrzeby innowacji i zawierający cele i treści, sugerowane do realizacji w roku szkolnym.

Efektem podjętych działań innowacyjnych będzie podniesienie jakości życia uczniów, ich bezpiecznego funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości z uwzględnieniem ich zainteresowań, pasji i indywidualnych potrzeb i możliwości. Priorytetem będzie przyswojenie i stosowanie zasad bezpieczeństwa i higieny w zakresie wszystkich realizowanych działań (również zaleceń w zakresie przepisów sanitarno-epidemiologicznych, związanych z zagrożeniem zakażeniom COVID), wykorzystanie w tym celu dostępnych rozwiązań technicznych.