Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wycieczka do fabryki czekolady

22-06-2026 9:51

19. 06. uczniowie klas 4, 5 i 6 wybrali się na pełną smaków i atrakcji wycieczkę do Węgierskiej Górki. Już sam przejazd pociągiem dostarczył wielu pozytywnych emocji i był świetnym początkiem wspólnej przygody. Głównym punktem programu były warsztaty w Manufakturze Czekolady, podczas których uczestnicy poznali tajniki powstawania czekolady. Pani prowadząca w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadała o całym procesie jej produkcji – od ziaren kakaowca aż po gotowe słodkości. Można było zajrzeć przez szybę jak przygotowuje się bomby czekoladowe  (niestety Umpalumpasów nie udało nam się dostrzec ;-)). Najwięcej radości sprawiła jednak część praktyczna. Każdy mógł samodzielnie udekorować własną czekoladę oraz ozdobić pudełko, w którym zabrał swoje dzieło do domu (ciekawe czy dotarły?) Kreatywności i pomysłów nie brakowało! Piękna, słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprawiły, że nie zabrakło także chwili ochłody przy pysznych lodach. To był dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i słodkich wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

😊🍫☀️🍦