Święto Komisji Edukacji Narodowej

20-10-2023 8:26

16 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor powitała szanownych gości Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu miasta Bielska-Białej pana Jacka Brodę oraz panią Natalię Pocian z Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz złożyła najlepsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

Jak co roku, Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Iwonki i pani Magdy przygotował dla nas wszystkich różne niespodzianki.  Najpierw był zabawny quiz przedstawiający zdjęcia naszych nauczycieli kiedy sami byli dziećmi, naszym zadaniem było ich rozpoznać, co wcale nie było łatwe. Wszyscy otrzymaliśmy pięknie wykonane zakładki do książek, które były jak to się mówi „personalizowane”.

Następnie sześć przemiłych kucharek próbowało coś dla nas ugotować, ale jak wiadomo „gdzie kucharek sześć, tam nie ma…” i właśnie dlatego, pizzer man Filip przygotował dla wszystkich smaczną pizzę. Dzieci, które lubią śpiewać pod kierunkiem pani Ani i pana Krzysia wykonały wesołą piosenkę z życzeniami.

Oklaskiwaliśmy także naszych nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę dyrektora szkoły z rąk pana naczelnika panie s. Bernadetę Owsiankę, Magdalenę Krummel, Małgorzatę Sowę i Adriannę Corę oraz pracowników panią Erwinę Wolas i pana Wiesława Kudziełkę.

Na koniec pan naczelnik wręczył także nagrodę dla naszej koleżanki Pauliny Gibas z klasy 8, która wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach Radiolokacji Sportowej w czerwcu br., obejrzeliśmy także prezentację na ten temat, którą przygotowała sama Paulina.

Uroczyste świętowanie miało swój dalszy ciąg w klasach, jedliśmy pizzę, rozmawialiśmy i cieszyliśmy się naszym towarzystwem.