Światowy Dzień Ziemi

22-04-2024 13:29

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – są to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli dzisiaj w cyklu różnych wyzwań zorganizowanych w namiocie BBOSiR w parku Słowackiego. Wykazali się wiedzą na temat segregacji śmieci, obiegu wody czy powstawania niektórych odpadów. Można było się także pościgać na torze przeszkód, wspiąć się na ściankę czy wykonać mnóstwo innych ćwiczeń fizycznych. Po zebraniu kolekcji aktywności otrzymaliśmy sadzonki do naszego szkolnego ogrodu oraz gorącą zupkę dla energii.